top of page

Aktivity v okolí

Športovo-rekreačné stredisko Snowland je výnimočné svojou celoročnou prevádzkou. V zime si prídu na svoje milovníci zimných športov, ktorým sú k dispozícii upravované lyžiarske svahy a bežkárske trate. Po zvyšok roka ponúka svojim návštevníkom tenisové kurty, multifunkčné ihrisko, paintball, golfovú akadémiu, či wellness. Snowland sa nachádza v nádhernom prostredí Valčianskej doliny, ktorá je ideálna na pešie prechádzky alebo cyklistické výlety.

V zime

Lyžiarske stredisko Snowland Valčianska dolina

Lyžiarske stredisko Snowland je zamerané na rodinné lyžovanie a ponúka vysokú úroveň doplnkových služieb. Toto architektonicky moderne poňaté stredisko je od mesta Martin vzdialené len 12,5 km a ponúka bezproblémový prístup a bezplatné parkovanie.

 

Samozrejmosťou je moderná 4-sedačková lanovka, detský vlek s lyžiarskou a snowboardovou školou, ako aj umelé osvetlenie umožňujúce večerné lyžovanie. 

Svah je orientovaný priaznivým severo-východným smerom a ponúka dobré podmienky na lyžovanie od decembra až do marca. Osem zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5 600 m leží v nadmorskej výške 510 až 830 m. Zjazdovky sú upravované a zasnežované, s obtiažnosťou od ľahkých k náročnejším až po najnáročnejšiu "free-ridovú".

 

V areáli lyžiarskeho strediska sa tiež nachádzajú bežecké trate v celkovej dĺžke 12 km. 

Lyžiarske stredisko Snowland Valčianska dolina

V lete

DCSF0390.jpg

Mimo zimnú sezónu ponúka stredisko Snowland a jeho blízke okolie široké možnosti aktívneho oddychu. Stredisko je súčasťou národného parku Malá Fatra a o možnosti na nádherné vychádzky, turistiku alebo bicyklovanie, či lezenie vôbec nie je núdza.  

 

Okrem toho je možné si priamo v stredisku zahrať tenis, volejbal i futbal. Profesionáli i začiatočníci si prídu na svoje aj v golfovej akadémii. 

V neposlednom rade stredisko ponúka i možnosť zahrať si paintball a pravidelne organizuje rôzne športové akcie a súťaže, hudobné festivaly, športové dni, turnaje, teambuildingy a letné tábory.

 

Neďaleko strediska sa nachádza súkromný rybník, kde si na svoje prídu zas praznivci rybárčenia. 

 

Navyše majú návštevníci každý deň k dispozícii wellness služby Hotela Impozant.

DCSF0511.jpg

V širšom okolí

Valčianska dolina sa náchadza len 12,5 km od mesta Martin, významného historického a kultúrneho strediska nielen regiónu, ale aj celého Slovenska. Okrem Martina sa v širšom okolí Valčianskej doliny nachádza aj kúpeľné mesto Turčianske Teplice so svojim celoročným aquaparkom.

 

Valčianska dolina leží v Turčianskej kotline, ktorú obklopujú dva národné parky, z jednej strany Národný park Malá Fatra a zo strany druhej Národný park Veľká Fatra. Tieto ponúkajú nespočetné množstvo trás na turistiku, cyklistiku a lyžovanie.

 

V okolí Valčianskej doliny sa okrem Snowlandu nachádzajú aj iné lyžiarske strediská, napríklad Martinské hole, Jasenská dolina, Krahule, či Skalka. 

 

bottom of page